Error: JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62

Przepis na CEPELINY

 Ciasto:

Ugotuj 4 kartofle, ostudź, przepuść przez maszynkę do mięsa lub zmiażdż tłuczkiem. Odłóż na pewien czas. Pozostałe, surowe, obrane ze skórki kartofle utrzyj na drobnej tarce (można wykorzystać robota kuchennego), wyciśnij  sok za pomocą gazy lub pończochy i pozostaw na kilka minut. Na dnie osadzi się krochmal, który dodajemy do wcześniej wymieszanych ziemniaków gotowanych z surowymi. Ugniatamy wszystko razem na jednolitą masę.

 

Farsz:

Mielone mięso przypraw solą, pieprzem, majerankiem, dodaj pokrajaną drobno cebulę.

 

Przepis:

Z otrzymywanego ciasta zrób placki, do środka włóż farsz i starannie zalep brzegi i nadaj dłońmi  owalną formę. Wrzuć cepeliny do gotującej się osolonej wody, gotuj koło 20 - 30 minut, ostrożnie mieszając.

Przygotuj sos. Pokrój w kostkę boczek, obsmaż, dodaj drobno pokrojoną cebulkę. Smaż do tej pory póki cebula nie otrzyma przyjemny złocisty kolor. Po tym dodaj śmietanę i wymieszaj. Podawaj cepeliny polane z sosem.

Kiedy zostanie Tobie kilka cepelinów na następny dzień pokrój w centymetrowe plastry i odsmaż na patelni... PYCHA!!! (Niektórzy uważają, że lepsze od pierwotnej formy)


Kilka wskazówek:

1. W surowe kartofle dodajcie trochę kwasu cytrynowego (koło 1 grama), żeby masa nie sczerniała 
2. Przy lepieniu cepelinów moczcie ręce wodą, to ułatwi proces. 
3. Opuszczajcie cepeliny w gotującą się wodę pojedyńczo, w czasie gotowania stale mieszajcie, żeby nie zlepiły się. 
4. Stopień gotowości można rozpoznać następująco: po wynurzeniu się cepeliny znowu opadają na dno.

 

SMACZNEGO!!!

 

POLECAMY NASZE WYCIECZKI (kliknij zdjęcie aby otworzyć ofertę)
Ryga-Sztokholm-Turku-Helsinki-Tallin 6 dni

Tallin
Opis wycieczki
Nowość!!! Wycieczka łącząca wyjazd autokarem i przeprawy promami. Podczas objazdu Krajów Bałtyckich zwiedzą Państwo 4 stolice: Rygę, Sztokholm, Tallin, Helsinki. Dzięki nocnym przeprawom promami nie tracimy czasu na przejazdy. Podczas rejsów oferujemy kolacje w formie "bufetu all inclusive".  

Bałtycka przygoda 9 dni

Tallin
Opis wycieczki
Wycieczka, objazdowa po Krajach Bałtyckich, podczas której zobaczą Państwo aż 5 stolic: Rygę, Sztokholm, Helsinki, Tallin, Wilno. Dużą atrakcją są rejsy promem, podczas których odbędzie się kolacja w formie "bufetu all inclusive".   

Kaziuki w Wilnie 3dni

Troki
Opis wycieczki

Kaziuki to święto Wilna, największe tego typu wydarzenie na Litwie i jednocześnie najstarszy jarmark w tej części Europy. To również symboliczne pożegnaniem z zimą. Ich tradycja sięga XVII wieku. Zapraszamy na wycieczkę do Wilna podczas tego niesamowitego wydażenia.

Hotel Grata*** 15 min. od starówki.

Basen i sauna w cenie!

 

Wycieczka do Wilna z całej Polski 3dni

Troki
Opie wycieczki

Polecamy Państwu wycieczkę na 3 dni Kowno-Wilno-Troki, która w latach poprzednich była potwierdzona w 100% terminów. Jest to najkrótsza wycieczka, na którą wystarczy wziąć tylko jeden dzień urlopu. Podczas pobytu na Litwie poznamy najciekawsze zabytki miast, zjemy trochę litewskich potraw (cepeliny, bliny, chłodnik, kwas), poznamy kulturę karaimów w Trokach i spróbujemy ich kuchni a w szczególności specjalności KIBINÓW.