Error: JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62

Przepis na BLINY ŻMUDZKIE

Przepis:

Ziemniaki ugotować w osolonej wodzie, odczekać aż wystygną i rozetrzeć albo przepuścić przez maszynkę do mielenia mięsa. Do tej masy dodać jajko lub dwa - ciasto powinno być takie, żeby dało się z niego zlepić placki. Ciasto zazwyczaj przykleja się do rąk, zapobiega temu mąka. Do ciasta można dodać przyprawy.

Farsz mięsny:

Ugotowane mięso przepuścić przez maszynkę do mielenia, drobno posiekać cebulę i wszystko lekko podsmażyć na oleju lub maśle. Pod koniec smażenia dodać rosół, aby mięso nie było zbyt suche, ale nie może w nim pływać. Zamiast przygotowania farszu z gotowanym mięsem, można wykorzystać mięso mielone smażąc je z cebulą.

Farsz bezmięsny:

Grzyby mogą być dowolne - pieczarki, kurki lub mieszanka innych grzybów leśnych. Usmażyć, poddusić grzyby z cebulą i użyć tego jako farszu. Sos powstały z duszenia grzybów dodać później np. do sosu śmietanowego.

Z kolei zaczyna się formowanie blinów. Z ciasto ziemniaczanego robimy na dłoni duży placek, na który kładziemy trochę mięsa, i całość przykrywamy ciastem, zawijając brzegi lub dodając ciasto z miski. Trzeba uważać by brzegi dobrze się posklejały i farsz nie wypadał. W efekcie powinien wyjść gruby na około 1,5 cm płaski placek, który trzeba obtoczyć w mące. Bliny smaży się na gorącym oleju do złotego koloru. Można podawać polane śmietaną lub sosem, do tego surówka.

Sos

Potrzebna jest słonina lub boczek - najlepiej solony, a nie wędzony, niezbyt chudy. Słoninę lub boczek drobno pokroić, wrzucić na patelnię i smażyć, aż wytopi się tłuszcz, do tego dodać dużo śmietany, wymieszać. Sos ze skwarkami i śmietaną jest tłusty.

SMACZNEGO!!!

 

POLECAMY NASZE WYCIECZKI (kliknij zdjęcie aby otworzyć ofertę)
Ryga-Sztokholm-Turku-Helsinki-Tallin 6 dni

Tallin
Opis wycieczki
Nowość!!! Wycieczka łącząca wyjazd autokarem i przeprawy promami. Podczas objazdu Krajów Bałtyckich zwiedzą Państwo 4 stolice: Rygę, Sztokholm, Tallin, Helsinki. Dzięki nocnym przeprawom promami nie tracimy czasu na przejazdy. Podczas rejsów oferujemy kolacje w formie "bufetu all inclusive".  

Bałtycka przygoda 9 dni

Tallin
Opis wycieczki
Wycieczka, objazdowa po Krajach Bałtyckich, podczas której zobaczą Państwo aż 5 stolic: Rygę, Sztokholm, Helsinki, Tallin, Wilno. Dużą atrakcją są rejsy promem, podczas których odbędzie się kolacja w formie "bufetu all inclusive".   

Kaziuki w Wilnie 3dni

Troki
Opis wycieczki

Kaziuki to święto Wilna, największe tego typu wydarzenie na Litwie i jednocześnie najstarszy jarmark w tej części Europy. To również symboliczne pożegnaniem z zimą. Ich tradycja sięga XVII wieku. Zapraszamy na wycieczkę do Wilna podczas tego niesamowitego wydażenia.

Hotel Grata*** 15 min. od starówki.

Basen i sauna w cenie!

 

Wycieczka do Wilna z całej Polski 3dni

Troki
Opie wycieczki

Polecamy Państwu wycieczkę na 3 dni Kowno-Wilno-Troki, która w latach poprzednich była potwierdzona w 100% terminów. Jest to najkrótsza wycieczka, na którą wystarczy wziąć tylko jeden dzień urlopu. Podczas pobytu na Litwie poznamy najciekawsze zabytki miast, zjemy trochę litewskich potraw (cepeliny, bliny, chłodnik, kwas), poznamy kulturę karaimów w Trokach i spróbujemy ich kuchni a w szczególności specjalności KIBINÓW.