Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia z całej Polski 7 dni

 • IMG_6534
 • IMG_6360
 • IMG_6581
 • IMG_6383

 

Wilno - Rundale - Tallin - Helsinki - Ryga z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Łodzi, Wrocławia 7 dni
 
Trasa przejazdu:

Szawle - Bauska (1) - Rundale - Ryga (1) - Sigulda - Tauraida - Tallin (3) - Helsinki - Troki - Wilno(1)

Transport: Autokar, Wyjazdy: z Gdańska, z Elbląga, z Olsztyna, z Warszawy, z Łomży, z Białegostoku, z Augustowa, z Suwałk, z Krakowa, z Rzeszowa, z Poznania, z Wrocławia, z Łodzi
Nasza opinia: Przedstawiamy Państwu propozycję wycieczki objazdowej po Krajach Bałtyckich. Podczas 7 dni poznamy stolice Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandii. Mała ale urocza starówka Rygi, wpisana na listę UNESCO, w stylu secesyjnym na pewno zauroczy każdego. Starówka Tallina położona na wzgórzu z tarasami widokowymi i wąskimi, uroczymi uliczkami. Helsinki, nowoczesne miasto w stylu skandynawskim. Wilno z rozległą starówką i wieloma akcentami polskości. Poza miastami odwiedzimy też piękne osobliwości natury: Park Narodowy Rzeki Gaui na Łotwie, wycieczka wzdłuż wybrzeża estońskiego z klifami i wodospadami. Dla relaksu czeka Państwa rejs stateczkiem w Trokach.
Rodzaj oferty: wycieczka objazdowa, wycieczka sześciodniowa, city tour, stolice, długi weekend, Bałtyckim Szlakiem
Wyżywienie: Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel ***
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1

Wyjazd grupy według rozkładu jazdy. Przejazd na Litwę, zwiedzanie Góry Krzyży w Szawlach - miejsca, w którym na owianym podaniami i legendami wzgórzu ludzie ustawili ogromną ilość przyniesionych przez siebie krzyży. Przejazd do Bauski na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Rundale, miejscowości w której znajduje się wspaniały pałac barokowy porównywany do Wersalu. Spacer z pilotem po francuskim ogrodzie oraz zwiedzanie wnętrz pałacu. Przejazd do Rygi, zwiedzanie m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Najpiękniejsza secesja. Obiadokolacja. Nocleg w Rydze.

Dzień 3

Śniadanie. Łotwa ma do zaoferowania też piękne parki narodowe. Przejazd do Parku Narodowego Rzeki Gaui. Zwiedzanie Siguldy, która słynie z pięknych krajobrazów – nazywana jest "Szwajcarią Łotewską". Zobaczymy ruiny zamku oraz odbędziemy spacer do Jaskini Gutmana – największej naturalnej groty w krajach nadbałtyckich. Kolejnym punktem będzie miasteczko Tauraida z gotyckim zamkiem z czerwonej cegły. Po południu przejazd wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Przy sprzyjającej pogodzie czas wolny na jednej z plaż. Wieczorem przyjazd do Tallina, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 4

Suchy prowiant na dzień w Helsinkach. Przejazd na prom. Śniadanie na promie w formie bufetu. Przepłynięcie promem do Helsinek, przejazd do Soboru Uspieńskiego i zwiedzanie świątyni, przejazd do Kanavaterminaali, przejście do przystanku tramwaju morskiego, przepłynięcie na Suomenlinnę (ok.15minut) gdzie znajduje się największa na Bałtyku twierdza obronna, piesze zwiedzanie wyspy. Powrót do miasta, przerwa na spacer po Kauppatori (zakup pamiątek). Następnie zwiedzanie miasta – plac Senacki z katedrą luterańską, Esplanadi, terminal olimpijski, park Kaivopuisto, przejazd nabrzeżem, pchli targ, Bulevaardi, ul. Mannerheima, teatr szwedzki, Stockmann, pomnik Mannerheima, kościół w skale, cmentarz Hietalahti (z grobami Kekkonena i Mannerheima), pomnik Sybeliusa, stadion olimpijski, opera narodowa, Finlandia Talo (konferencja KBWE 1975), główny dworzec kolejowy, teatr narodowy. Obiadokolacja na promie bogaty bufet all inclusive, powrót do Tallinna w godzinach nocnych, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Zwiedzanie Tallina m.in: Zwiedzanie górnego miasta: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Czas wolny. Estonia to nie tylko starówki miast ale też piękna przyroda. Po południu wyjazd wzdłuż typowego estońskiego wybrzeża z klifami, wodospadami, platformami widokowymi i plażami z wielkimi głazami. Zrobimy przystanek w Muraste gdzie na jednym z klifów została wybudowana platforma widokowa. Następnie przejazd na ponad 30 metrowy klif w Turisalu, z którego rozpościera zapierający dech w piersiach widok. Na koniec wycieczki  poza miasto czeka nas jeden z ciekawszych wodospadów estońskich, wodospad Keila-Jola szeroki na ponad 50 metrów i wysoki na 6 metrów, który tworzy rzeka Keila. Powrót do Tallina, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd na Litwę. Przyjazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich, który bedziemy pdziwiać podczas godzinnego rejsu po jeziorze Galve. Obiadokolacja. Przejazd do Wilna na nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzanie wileńskiej starówki: początek przy Ostrej Bramie, Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński (z zewnątrz), plac Katedralny, kościół Św.Anny i Bernardynów, najpiękniejszy kościół Piotra i Pawła, cmentarz sławnych Polaków na Rossie. Po południu wyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości w godzinach wieczornych i nocnych.

 

 

UWAGI:
 • Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 600 zł
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 25 osób 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.
CENA ZAWIERA:
 • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja) lub w przypadku małej ilości chętnych busem (DVD, klimatyzacja)
 • 6 noclegów w hotelach *** (1 w Bausce***, 1 w Rydze, 3 w Tallinie, 1 w Wilnie) w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • wyżywienie: 6 śniadań(bufet), 1 suchy prowiant, 5 obiadokolacje serwowanych w restauracji hotelowej lub na mieście, 1 obiadokolacja na promie all inclusive
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie AXA KL, NNW i BP
 • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 26.04.2019
CENA NIE ZAWIERA
 • biletów wstępu, rejs w Trokach, opłaty promowe, opłaty rezerwacyjne, zestaw Tour Guide oraz usługi lokalnych przewodników 120 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)
WAŻNE INFORMACJE:    
Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego
DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.