Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia z całej Polski 8 dni

 • katedra
 • Depositphotos_4385244_XL
 • IMG_5963
 • DSC_5796

 

Wilno - Rundale - Tallin - Helsinki - Ryga z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Łodzi, Wrocławia 8 dni
 
Trasa przejazdu:

Wilno-Troki-Ryga-Tallin-Helsinki-Tallin-Sigulda-Ryga/Bauska-Rundale-Szawle-Połąga-Kłajpeda-Mierzeja Kurońska-Kowno

Transport: Autokar, Wyjazdy: z Gdańska, z Elbląga, z Olsztyna, z Warszawy, z Łomży, z Białegostoku, z Augustowa, z Suwałk, z Krakowa, z Rzeszowa, z Poznania, z Wrocławia, z Łodzi
Nasza opinia: Przedstawiamy Państwu propozycję wycieczki objazdowej po Krajach Bałtyckich. Podczas 7 dni poznamy stolice Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandii. Mała ale urocza starówka Rygi, wpisana na listę UNESCO, w stylu secesyjnym na pewno zauroczy każdego. Starówka Tallina położona na wzgórzu z tarasami widokowymi i wąskimi, uroczymi uliczkami. Helsinki, nowoczesne miasto w stylu skandynawskim. Wilno z rozległą starówką i wieloma akcentami polskości. Poza miastami odwiedzimy też piękne osobliwości natury: Park Narodowy Rzeki Gaui na Łotwie, wycieczka do Parku Narodowego Mierzei Kurońskiej. Dla relaksu czeka Państwa rejs stateczkiem w Trokach.
Rodzaj oferty: wycieczka objazdowa, wycieczka ośmiodniowa, city tour, stolice, długi weekend, Bałtyckim Szlakiem
Wyżywienie: Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel ***
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1

Wyjazd grupy według rozkładu jazdy. Przejazd do Wilna,  zwiedzanie wileńskiej starówki: początek przy Ostrej Bramie, Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński (z zewnątrz), plac Katedralny, kościół Św.Anny i Bernardynów, najpiękniejszy kościół Piotra i Pawła, cmentarz sławnych Polaków na Rossie. Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przyjazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich, który będziemy podziwiać podczas godzinnego rejsu po jeziorze Galve. Przejazd do Rygi, zwiedzanie m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Najpiękniejsza secesja. Obiadokolacja. Nocleg w Rydze.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Tallina. Zwiedzanie Tallina m.in: Zwiedzanie górnego miasta: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Obiadokolacja. Nocleg w Tallinie.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd na prom. Przepłynięcie promem do Helsinek, przejazd do Soboru Uspieńskiego i zwiedzanie świątyni, przejazd do Kanavaterminaali, przejście do przystanku tramwaju morskiego, przepłynięcie na Suomenlinnę (ok.15minut) gdzie znajduje się największa na Bałtyku twierdza obronna, piesze zwiedzanie wyspy. Powrót do miasta, przerwa na spacer po Kauppatori (zakup pamiątek). Następnie zwiedzanie miasta – plac Senacki z katedrą luterańską, Esplanadi, park Kaivopuisto, przejazd nabrzeżem, Bulevaardi, ul. Mannerheima, teatr szwedzki, Stockmann, pomnik Mannerheima, kościół w skale, pomnik Sybeliusa, opera narodowa, Finlandia Talo (konferencja KBWE 1975), główny dworzec kolejowy, teatr narodowy. Wieczorem przejazd na prom. Obiadokolacja na promie bogaty bufet all inclusive, powrót do Tallinna w godzinach nocnych, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Po południu przejazd wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Przy sprzyjającej pogodzie spacer nad morze. Łotwa ma do zaoferowania też piękne parki narodowe. Przejazd do Parku Narodowego Rzeki Gaui. Zwiedzanie Siguldy, która słynie z pięknych krajobrazów – nazywana jest "Szwajcarią Łotewską". Zobaczymy ruiny zamku oraz odbędziemy spacer do Jaskini Gutmana – największej naturalnej groty w krajach nadbałtyckich. Kolejnym punktem będzie miasteczko Tauraida z gotyckim zamkiem z czerwonej cegły. Wieczorem przyjazd do Rygi lub Bauski, obiadokolacja i  nocleg. 

Dzień 6

Śniadanie. Przyjazd do Rundale miejscowości, w której znajduje się wspaniały pałac barokowy porównywany do Wersalu. Spacer z pilotem po francuskim ogrodzie oraz zwiedzanie wnętrz pałacu. Wyjazd w kierunku Połągi. Na trasie zwiedzanie góry krzyży w Szawlach. Po południu przejazd do Połągi, zwiedzanie przepięknego pałacu Tyszkiewiczów, w którym mieści się Muzeum Bursztynu, spacer ogrodem botanicznym otaczającym pałac. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Kłajpedy.

Dzień 7

Śniadanie, przeprawa promem na Mierzeję Kurońską do delfinarium - wspaniały pokaz tresury delfinów czarnomorskich. Następnie wycieczka wzdłuż Mierzei Kurońskiej, która jest parkiem narodowym wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie wiosek rybackich: Nida, Neringa , malowniczych wydm które sięgają nawet 50 m n.p.m.; Judokrante z Górą Czarownic, na której znajduje się ponad 100 drewnianych rzeźb.  Przejazd na nocleg i obiadokolację do Kowna.

Dzień 8

Śniadanie. Zwiedzanie Kowna – drugiego co do wielkości miasto na Litwie, najbardziej litewskiego - tu Litwini stanowią blisko 90% wszystkich mieszkańców. Przespacerujemy się Starym Miastem, położonym w miejscu gdzie rzeka Wilia łączy się z Niemnem. Podziwiać będziemy symbol starówki – Ratusz Kowieński zwany „białym łabędziem”, most Witolda Wielkiego, kościół Wniebowzięcia NMP, Dom Perkuna, bazylikę archikatedralną świętych Piotra i Pawła, kościół św. Jerzego. Najcenniejszym zabytkiem Kowna jest najstarszy na Litwie murowany zamek, dziś to właściwie tylko ruiny po nim. Czas wolny na obiad i zakupy. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsc wyjazdu.

 

 

UWAGI:
 • Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 700 zł
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 20 osób 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.
CENA ZAWIERA:
 • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja)
 • 6 noclegów w hotelach *** (1 w Bausce/Rydze, 1 w Rydze, 2 w Tallinie, 1 w Wilnie, 1 w Kłajpedzie, 1 w Kownie) w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • wyżywienie: 7 śniadań(bufet), 6 obiadokolacje serwowanych w restauracji hotelowej lub na mieście, 1 obiadokolacja na promie all inclusive
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie AXA KL, NNW i BP
 •  
CENA NIE ZAWIERA
 • biletów wstępu, rejs w Trokach, opłaty promowe, opłaty rezerwacyjne, zestaw Tour Guide oraz usługi lokalnych przewodników 200 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)
WAŻNE INFORMACJE:    
Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego
DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.