Wycieczka do Petersburga 8 dni (darmowa wiza)

Wycieczka do Petersburga

Czym wyróżnia się nasza wycieczka do Petersburga?

 • Pomoc w wypełnieniu wniosku o wizę elektroniczną - gratis
 • Hotel w centrum Petersburga.
 • Nocna wycieczka „Zwodzone Mosty” – gratis.
 • Kolacja w Petersburgu z muzyką folklorystyczną na żywo.
 • Bogaty program, poza standardowymi punktami zwiedzanie: „Wystawy Impresjonistów”, Muzeum Faberge, Kronsztadu.
 • Rezerwujemy bilety na balet i wieczór folklorystyczny (w cenę wliczone transfery na te wydarzenia)
 • U nas nie ma długich przejazdów jakie serwują  niektóre biura, na przykład: z Tallina do Warszawy jest 1000 km co równa się około 15 godzin jazdy!!!
 • W naszym programie nie ma nocnych przyjazdów do hoteli jak w innych biurach. Niektóre biura robią przejazd z Rygi do Petersburga, który trwa minimum 11 godzin (zakładając najkrótszy możliwy czas przekroczenia granicy). Wyjeżdżając w południe z Rygi docierają Państwo do hotelu ok. 23:00/24:00.

Program wycieczki:

Dzień 1
Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu jazdy. Przejazd na Litwę, zwiedzanie Góry Krzyży w Szawlach - miejsca, w którym na owianym podaniami i legendami wzgórzu ludzie ustawili ogromną ilość przyniesionych przez siebie krzyży.  Obiadokolacja, przejazd na nocleg do Rygi zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Tallina, zwiedzanie starego miasta m.in: górne miasto: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Przejazd do Narwy, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Przejazd na wyspę Kotlin gdzie znajduje się miejscowość Kronsztad z twierdzą. Historia miejsca jest nierozerwalnie związana z Piotrem I – założony przez niego fort miał bronić stolicy imperium. Jeszcze do niedawna, Kronsztad był zamkniętą bazą Radzieckiej Floty Bałtyckiej. Zwiedzimy również Sobór Morski, który przeszedł kapitalny remont i zachwyca swoim blaskiem. Następnie przejazd do Petersburga, zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej – pierwsza budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta. Na terenie Twierdzy znajduje się pierwsza cerkiew petersburska - cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła, w której znajduje się grobowiec carów rosyjskich. Kolejnym punktem będzie cypel największej wyspy w mieście - wyspy Wasilewskiej, gdzie za czasów Piotra I mieścił się port morski. Na koniec dnia przejazd pod Krążownik „Aurora” (z zewnątrz), który obecnie jest na stale zacumowany przy nadbrzeżu Piotrogrodzkim. Obiadokolacja. Wycieczka po najpiękniejszych stacjach petersburskiego metra. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dla chętnych – nocna wycieczka „Zwodzone Mosty”, podczas której będą mogli Państwo zobaczyć Petersburg nocą oraz wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynny widok otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd na Plac Sztuk – przy którym mieści się zespół budynków muzealnych i teatralnych, zaprojektowany przez architekta Rossiego. Spacer do  Cerkwi Zbawiciela Na Krwi, która powstała jako pomnik ku czci pamięci cara Aleksandra II, zamordowanego przez spiskowców w tym właśnie miejscu. Cerkiew jest zbudowana w stylu rosyjskich świątyń XVII wieku. Wewnątrz i na zewnątrz jest ozdobiona pięknymi mozaikami. Spacer Newskim Prospektem – reprezentacyjna ulica miasta, przy której znajduje się pomnik Katarzyny II, ekskluzywne delikatesy rodziny Jelisiejów oraz katedra Kazańska ze świętą ikoną Matki Boskiej Kazańskiej. Po południu zwiedzanie Katedry pod wezwaniem św. Izaaka – przepiękna cerkiew, która została zbudowana według projektu architekta Monferranda, wnętrza katedry ozdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami, obrazami i mozaikami, wywierają niezapomniane wrażenie. Na koniec dnia spacer pod Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany” - postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej.  Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dla chętnych – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką.

Dzień 5

Śniadanie. Rejs statkiem po kanałach i rzekach "Wenecji Północy" z widokami na zabytki, mosty i parki miasta. Następnie zwiedzanie muzeum państwowego Ermitaż wraz z wystawą Impresjonistów – jednego z największych światowych zbiorów dzieł sztuki. Zobaczą Państwo perły kolekcji Ermitażu – sale reprezentacyjne pałacu Zimowego, arcydzieła Leonardo da Vinci, Rafaela, Rembrandta, Rubensa. Po południu zwiedzanie muzeum Faberge, które mieści się w całkowicie odrestaurowanym, jednym z najpiękniejszych pałaców Petersburga - Szuwałowskim. Kolekcja muzeum mieści ponad 4000 eksponatów rodzin królewskich z dworów całej Europy, dzięki różnorodności i jakości zbiorów zaliczana jest do najciekawszych w Europie. W muzeum można zobaczyć jedyną w swoim rodzaju kolekcję dziewięciu Jaj Faberge. Obiadokolacja w typowej rosyjskiej restauracji z muzyką na żywo. Nocleg.

Wieczorem dla chętnych – balet w jednym z teatrów Sankt Petersburga.

Dzień 6

Śniadanie. Spacer po kompleksie Ławry św Aleksandra Newskiego, dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 150 RUB) wejście do środka, gdzie znajduje się relikwiarz ze szczątkami Aleksandra Newskiego, jednego z patronów miasta, które zostały przeniesione do Petersburga na rozkaz Piotra I. Przejazd do Carskiego sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Zobaczą Państwo wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Oprócz zwiedzania pałacu pospacerują Państwo po parku rezydencji. Po południu przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój „mały Wersal” pod Petersburgiem – Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektarów, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Po południu obiadokolacja. Przejazd na nocleg do Narwy.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Rygi, zwiedzanie m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Najpiękniejsza secesja. Obiadokolacja. Nocleg w Rydze.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Kowna, krótki spacer z pilotem po starówce. Czas wolny na obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsc wyjazdu.

 

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC) - grupa nie większa jak 46 osób
 • 7 noclegów w hotelach (2 x Ryga***; 3 x Petersburg*** w centrum, 2 x Narwa***) w pokojach 2-osobowych z łazienkami 
 • 7 śniadań (bufet)
 • program turystyczny
 • opiekę pilota
 • nocna wycieczka "Zwodzone Mosty" - gratis
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR), NNW i bagaż
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • pomoc biura podróży w złożeniu wniosku o elektroniczną wizę

Cena nie zawiera:

 • wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z furszetem 250 zł. (płatne przy rezerwacji)
 • podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; 7 obiadokolacji serwowanych w hotelach lub na mieście; bilety wstępu: Ermitaż (z impresjonistami), Peterhof – ogród dolny, Carskie Sioło – pałac Katarzyny i ogród, Sobór Św. Izaaka, twierdza Piotra i Pawła, Cerkiew Zbawiciela na krwi,  rejs statkiem, Muz. Faberge – cena pakietu 220 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)
 • balet w zależności od repertuaru i miejsca (informacja zostanie rozesłana na około 2 tygodnie przed wycieczką) 

 

Uwagi

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 25 osób na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Dopłata do pokoju 1-os.: 1000 zł

 • WIZY:

  Od 1 października 2019 roku Federacja Rosyjska rozpoczęła wydawanie bezpłatnych jednorazowych wiz elektronicznych upoważniających do wjazdu do Obwodu Leningradzkiego, na terenie którego znajduje się Sankt Petersburg. Cudzoziemcy mają prawo do przemieszczania się tylko w obrębie regionu, wjazd do pozostałej części Rosji na podstawie takiej wizy jest niemożliwy.

  W celu otrzymania wizy należy:

 • posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty złożenia wniosku;
 • na co najmniej 4 dni przed planowaną datą wjazdu (jednak nie wcześniej niż 20 dni) wypełnić online na stronie MSZ Rosji wniosek o uzyskanie wizy elektronicznej;
 • załączyć aktualne (nie starsze niż pół roku) zdjęcie paszportowe w formacie JPEG.
 • Mogą Państwo również skorzystać z bezpłatnej pomocy w wypełnieniu wniosku wizowego. W tym celu prosimy o dostarczenie do biura na co najmniej 20 dni przed rozpoczęciem imprezy zdjęcia paszportowego w formacie JPEG oraz do wglądu danych paszportowych. Na ich podstawie pracownik biura wypełni wniosek w Państwa imieniu.

  Podanie błędnych danych lub załączenie niewłaściwej fotografii mogą skutkować odmową wydania wizy lub jej anulowaniem na granicy. Jest to równoznaczne z rezygnacją z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa.

Wycieczka do Petersburga - co o niej piszą nasi piloci?

Petersburg Krążownik Aurora

Nieznane perły Bałtyku. To często powtarzane stwierdzenie może stać się dla Państwa nieaktualne, gdyż podążając do wielkiej metropolii jaką jest Petersburg, nie sposób pominąć wizytę w Tallinie i Rydze. Te dwa piękne miasta stanowią niejako wstęp i zakończenie, wprowadzenie i podsumowanie naszej wycieczki. Są mieszanką kultury Bałtów i Estów ze słowiańską kulturą rosyjskich mieszkańców tych miast, którzy stanowią niemal połowę ich populacji.

Tallin - średniowieczny port tętniący życiem.

Słowem kluczowym w opisie miasta jest średniowiecze. Widać je w architekturze, sposobie podawania posiłków i „aktorach” przechadzających się ulicami Starego Miasta. Ubrani w stylizowane na średniowieczne stroje, za cel obrali sobie wprowadzenie turystów w niezwykły klimat miasta i przekonanie do skorzystania z jednej z atrakcji turystycznych lub knajpek. Tylko zapachy już całe szczęście nie średniowieczne. Bo Tallin to dziś nowoczesne miasto, które swoim wyglądem i bogactwem kojarzy nam się raczej z zamożnymi państwami Skandynawii, niżeli czasami kiedy był częścią Związku Radzieckiego. Oddając jednak sprawiedliwość należy zauważyć, że i w owych czasach miasto się rozwijało, będąc wizytówką „bloku wschodniego”. To właśnie w Tallinie odbywała się żeglarska część Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1980 roku, kiedy ich głównym gospodarzem była Moskwa. Wówczas to mieszkańcy mogli skosztować niedostępnej dotychczas coca coli, która zdawała się być rarytasem. Dziś wszystkie technologiczne nowinki docierają tu lotem błyskawicy. Mało tego, Estończycy w kreowaniu wielu z nich są pionierami.

Czerwone dachy Tallina.

Tallin

Spójrzmy jednak jeszcze raz na Tallińskie Stare Miasto. Udając się na jeden z tarasów widokowych Górnego Miasta, ze wzgórza Toompea rozciąga się piękny widok. Widok na zatokę, na charakterystyczne czerwone dachy Dolnego Miasta, na górującą nad miastem wieżę średniowiecznego Kościoła Św. Olafa, która była świadkiem niezwykłych wydarzeń, opowieści i legend, które do dziś czekają aż je Państwo odkryjecie. Kto raz zobaczy, zechce tu wracać.

Ryga – miasto budzące się nocą.

Gdy wjeżdżamy do położonej nad Daugavą stolicy Łotwy, widok wydaje się jakby znajomy. Widoczna z daleka bryła budynku charakterystycznego także dla Warszawskiego centrum miasta, przypomina o słusznie minionych czasach. Z portu wyruszają promy udające się do Stolicy Szwecji lub Petersburga, a my rozpoczynamy zwiedzanie wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starego miasta. Okaleczona w XX wieku „starówka” nie jest tak jednolita jak ta w Tallinie. Zniszczenia części średniowiecznych kamienic sprawiły jednak, że w ich miejsce powstały place wypełnione kawiarenkami, ogródkami piwnymi, gdzie wieczorami przy dźwiękach muzyki można miło spędzić czas.

Historia miasta jest niezwykle długa, sięga bowiem początków XIII wieku. W mieście znajdziemy pamiątki po hanzeatyckiej historii miasta, ślady po rywalizacji z Zakonem Krzyżackim, natrafimy na miejsca związane z czasami polskiego i szwedzkiego panowania. Historia to jednak nie tylko daty, lecz także legendy, anegdoty czy smaki, które z pewnością zapadną Państwu w pamięci. Wreszcie będziecie mogli Państwo poczuć się jak rosyjscy carowie, degustując znany ze swoich leczniczych właściwości Balsam Ryski, którym nawet sama Caryca Katarzyna miała wyleczyć dokuczającą jej niestrawność. Nocą miasto się budzi, ludzi jest nagle jakby więcej, podświetlone budynki jeszcze piękniejsze a muzyka zachęca do zabawy. To wszystko na wyciągnięcie ręki.

Petersburg – miasto symbol!

cerkiew zbawiciela na krwi Petersburg

Mimo iż historia miasta nie sięga tak daleko jak w przypadku Rygi czy Tallina, to chcąc spamiętać jej wszelkie zawiłości, niewątpliwie można dojść do momentu, w którym  stwierdzimy, że mamy mętlik w głowie i już w zasadzie nie wiemy kto jest kim. Na szczęście nasi miejscowi przewodnicy, każdą zawiłość wyjaśniają z ogromną cierpliwością, pasją i poczuciem humoru. Nic wszakże dziwnego, że losy miasta wydają się skomplikowane. Jest ono przecież dziełem jednej z najbardziej interesujących a zarazem burzliwych dynastii – Romanowów, która okazała się również ostatnią panującą w Rosji. Wszelkie budynki, na czele z „dumą Romanowów” – Ermitażem (Pałacem Zimowym), wzbudzają ogromny podziw. Miasto pokazuje potencjał i możliwości rosyjskiego narodu. Daje także wyraz ogromnych aspiracji jego historycznych władców.

Co czeka Was podczas wycieczki do Petersburga?

Pobyt w Petersburgu to jednak przede wszystkim możliwość poznania samych Rosjan i ich kultury. Mogą się Państwo o tym przekonać udając się na wieczór folklorystyczny. Biorąc udział w tym niezwykłym muzyczno – tanecznym spektaklu, ale także, a może przede wszystkim, korzystając z każdej możliwej sytuacji, aby wejść w interakcję z mieszkańcami miasta wycieczka staje się podróżą.

Podczas każdego wyjazdu niezwykle istotnym aspektem jest miejscowa kuchnia. Znane zapewne wszystkim, takie dania jak solianka czy pielmieni, smakują tu zdecydowanie inaczej. Słynny rosyjski kawior z kieliszkiem szampana lub lampką koniaku poprawiają humor i stawiają na nogi, a przecież jest to niezwykle konieczne. Dlaczego?  Ponieważ chcemy Państwu pokazać jak najwięcej. Noc w Petersburgu nie jest długa, nawet kiedy nie trwają akurat słynne „białe noce” i możemy  podziwiać pięknie oświetlone miasto.

Każdy inaczej przygotowuje się do podróży. Ja lubię przeczytać jakąś książkę lub obejrzeć film z danym miastem w tle. Niekoniecznie naukowy. Co mogę polecić tym razem? Serial „Ostatni Carowie”. Ciekawy, dokumentalny film, który pokazuje losy ostatniego rosyjskiego cara i jego rodziny.