Bałtyckim Szlakiem: Litwa-Łotwa 6dni

 • IMG_6419
 • IMG_6627
 • IMG_6393
 • IMG_6116

 

Litwa-Łotwa z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Łodzi, Wrocławia 6 dni
 
Trasa przejazdu: Kowno -Kłajpeda (2) - Mierzeja Kurońska - Połąga - Szawle - Rundale - Ryga (2) - Sigulda - Tauraida - Troki - Wilno (1)
Transport: Autokar, Wyjazdy: z Gdańska, z Elbląga, z Olsztyna, z Warszawy, z Łomży, z Białegostoku, z Augustowa, z Suwałk, z Krakowa, z Częstochowy, z Rzeszowa, z Poznania, z Wrocławia, z Łodzi
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, W mieście, Wycieczka objazdowa
Rodzaj oferty: wycieczka objazdowa, wycieczka sześciodniowa, city tour, stolice, długi weekend, nad morze
Wyżywienie: Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel ***
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1

Wyjazd grupy według rozkładu jazdy. Przejazd do Kowna, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta na Litwie: na początek piękny klasztor kamedułów malowniczo położony w Pożajściu nad Morzem Kowieńskim;następnie spacer starówką: zamek, kościół św. Jerzego, seminarium duchowne, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska. Obiadokolacja w regionalnej restauracji na starówce (serwowane będą specjały kuchni litewskiej - cepeliny, bliny, chłodnik litewski, domowy kwas chlebowy, a na koniec coś słodkiego). Przejazd na nocleg w Kłajpedzie.

Dzień 2

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, przeprawa promem na Mierzeję Kurońską do delfinarium - wspaniały pokaz tresury delfinów czarnomorskich. Następnie wycieczka wzdłuż Mierzei Kurońskiej, która jest parkiem narodowym wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie wiosek rybackich: Nida, Neringa , malowniczych wydm które sięgają nawet 50 m n.p.m.; Judokrante z Górą Czarownic, na której znajduje się ponad 100 drewnianych rzeźb. Wypoczynek nad morzem. Powrót do hotelu, obiadokolacja nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Połągi, zwiedzanie przepięknego pałacu Tyszkiewiczów, w którym mieści się Muzeum Bursztynu, spacer ogrodem botanicznym otaczającym pałac. Czas wolny nad morzem. Wyjazd w kierunku Rygi. Na trasie zwiedzanie góry krzyży w Szawlach. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Rygi.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do położonego na Łotwie Parku Narodowego Rzeki Gaui. Zwiedzanie Siguldy, która słynie z pięknych krajobrazów – nazywana jest "Szwajcarią Łotewską". Zobaczymy ruiny zamku oraz odbędziemy spacer do Jaskini Gutmana – największej naturalnej groty w krajach nadbałtyckich. Kolejnym punktem będzie miasteczko Tauraida z gotyckim zamkiem z czerwonej cegły. Po południu powrót do Rygi zwiedzanie m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przyjazd do Rundale miejscowości, w której znajduje się wspaniały pałac barokowy porównywany do Wersalu. Spacer z pilotem po francuskim ogrodzie oraz zwiedzanie wnętrz pałacu. Ok. południa wyjazd na Litwę. Przejazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Przejazd do Wilna na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie wileńskiej starówki:początek przy Ostrej Bramie, Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński, plac Katedralny, kościół Św.Anny i Bernardynów, najpiękniejszy kościół Piotra i Pawła, cmentarz sławnych Polaków na Rossie. Po południu wyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości w godzinach wieczornych i nocnych.

UWAGI:
 • Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 500 zł
CENA ZAWIERA:
 • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja) lub w przypadku małej ilości chętnych busem (DVD, klimatyzacja)

 • 5 noclegów w hotelach *** (2 w Kłajpedzie, 2 w Rydze, 1 w Wilnie) w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • wyżywienie: 5 śniadań(bufet), 5 obiadokolacji serwowanych w restauracji hotelowej lub na mieście
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie AXA KL, NNW i BP
 • prom: Kłajpeda - Mierzeja Kurońska - Kłajpeda
 • gwarancja stałej ceny przy zakupie do 13.05.2018
CENA NIE ZAWIERA
 • biletów wstępu, opłaty rezerwacyjne, zestaw Tour Guide oraz usługi lokalnych przewodników 70 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)
WAŻNE INFORMACJE:    
Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego
DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.