Grodno-Druskienniki-Wilno-Troki 4dni (bez wizy)

 • DSC_6361
 • DSC_5806
 • DSC_5782
 • DSC_5776

Grodno-Druskienniki-Wilno-Troki 4 dni

 
Trasa przejazdu:

Grodno(1) - Druskienniki - Wilno (2) - Troki

Transport: Autokar, Wyjazdy: z Warszawy, z Białegostoku, z Augustowa, z Gdańska, z Elbląga, z Ostródy, z Olsztyna, z Krakowa, z Poznania, z Wrocławia
Nasza opinia:  
Rodzaj oferty: wycieczka weekendowa, wycieczka czterodniowa, city tour, stolica, długi weekend, wycieczki do Grodna
Wyżywienie: Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel ***
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1

Wyjazd grupy zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Grodna, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta położonego nad brzegiem Niemna. Grodno jest znane z prawie każdego typu zabytków architektonicznych. Odwiedzimy Stary i Nowy Zamek, Katedrę Św. Franciszka Ksawerego, kościół Bernardyński, dom i pomnik Elizy Orzeszkowej, cerkiew prawosławna św. Borysa i św. Gleba na Kołoży. Regionalna obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd w kierunku Litwy. Przejazd do Druskiennik, zwiedzanie parku komunizmu w Grutas; spacer z pilotem po uzdrowisku, czas wolny lub dla chętnych jedna z wycieczek fakultatywnych: 1) pobyt w Aquaparku (3h) – kompleks łaźni, basenów i zjeżdżalni o powierzchni 25 tys.m2; 2) rejs statkiem po Niemnie - grupa płynie do miejscowości Liszków (40 min), zwiedzanie Liszkowa (1,5h),– rejs powrotny do Druskiennik (1h). Obiadokolacja w restauracji (serwowane będą specjały kuchni litewskiej - cepeliny, bliny, chłodnik litewski, domowy kwas chlebowy, a na koniec coś słodkiego). Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Wileńskiej starówki, początek przy Ostrej Bramie, spacer starówką w dół do placu Katedralnego: Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem Św. Janów. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: plac Katedralny, zaułek bernardyński z Muzeum Mickiewicza; Góra Trzech Krzyży, z której zobaczymy piękną panoramę wileńskiej starówki; dzielnica Republiki Zarzeczańskiej (Uzupio) – miejsce spotkań wileńskiej bohemy. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, dalsze zwiedzanie Wilna: przejazd na Rosse i zwiedzanie cmentarza na którym spoczywa serce Piłsudskiego następnie przejazd do najpiękniejszego w Wilnie kościoła Piotra i Pawła. Przejazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Po zwiedzaniu degustacja kuchni karaimskiej (kibiny - duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa podane z tradycyjnym karaimskim rosołem), czas wolny, podczas którego dla chętnych proponujemy rejs statkiem. Po południu wyjazd w drogę powrotną.

 

 

UWAGI:
 • Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 300 zł
 • Chęć uczestnictwa w rejsie należy zgłosić przy rezerwacji.
 • Należy posiadać paszport ważny minimum 180 dni od daty wyjazdu z Białorusi
CENA ZAWIERA:
 • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja) lub busem (DVD, klimatyzacja)
 • 3 noclegi w hotelach **/*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • 3 śniadania(bufet),
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW i BP
 • gwarancja stałej ceny do 15.04.2019
CENA NIE ZAWIERA:
 • pakiet realizacji programu: bilety wstępu; lokalni przewodnicy; zestaw Tour Guide; 3 obiadokolacje (serwowane w restauracji hotelowej lub na mieście- zupa, drugie danie, deser, kawa/herbata), degustacja kuchni karaimskiej (2 kibiny z rosołem) - 60 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi)

 • Rejs w Trokach 30 zł. (należy zgłosić chęć przy wykupie wycieczki, minimalna wymagana ilość uczestników 10)
DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.