Bałtycka przygoda 9 dni

 • DSC_5796
 • IMG_6360
 • Depositphotos_4385244_XL
 • IMG_6366

 

Kowno-Kłajpeda-Mierzeja Kurońska-Połąga-Szawle-Rundale-Ryga-Sztokholm-Turku-Helsinki-Tallin-Troki-Wilno
 
Trasa przejazdu:

Kowno-Kłajpeda-Mierzeja Kurońska-Połąga-Szawle-Rundale-Ryga-Sztokholm-Turku-Helsinki-Tallin-Troki-Wilno

 

Transport: Autokar, Wyjazdy: z Gdańska, z Elbląga, z Olsztyna, z Warszawy, z Łomży, z Białegostoku, z Augustowa, z Suwałk, z Krakowa,  z Rzeszowa, z Poznania, z Wrocławia, z Łodzi
Nasza opinia: Przedstawiamy Państwu propozycję wycieczki objazdowej po Krajach Bałtyckich. Podczas 9 dni poznamy stolice Szwecji, Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandii. Mała ale urocza starówka Rygi, wpisana na listę UNESCO, w stylu secesyjnym na pewno zauroczy każdego. Starówka Tallina położona na wzgórzu z tarasami widokowymi i wąskimi, uroczymi uliczkami. Helsinki, nowoczesne miasto w stylu skandynawskim. Wilno z rozległą starówką i wieloma akcentami polskości, Sztokholm z muzeum Vasa. W ramach relaksu odwiedzą  Park Narodowy Mierzei Kurońskiej z pięknymi wydmami i plażami
Rodzaj oferty: wycieczka objazdowa, wycieczka sześciodniowa, city tour, stolice, długi weekend, Bałtyckim Szlakiem
Wyżywienie: Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel ***
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1

Wyjazd grupy według rozkładu jazdy. Przejazd do Kowna, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta na Litwie: na początek piękny klasztor kamedułów malowniczo położony w Pożajściu nad Morzem Kowieńskim;następnie spacer starówką: zamek, kościół św. Jerzego, seminarium duchowne, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska.  Obiadokolacja w regionalnej restauracji na starówce (serwowane będą specjały kuchni litewskiej - cepeliny, bliny, chłodnik litewski, domowy kwas chlebowy, a na koniec coś słodkiego).  Przejazd na nocleg w Kłajpedzie.

Dzień 2

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, przeprawa promem na Mierzeję Kurońską do delfinarium - wspaniały pokaz tresury delfinów czarnomorskich. Następnie wycieczka wzdłuż Mierzei Kurońskiej, która jest parkiem narodowym wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie wiosek rybackich: Nida, Neringa , malowniczych wydm które sięgają nawet 50 m n.p.m.; Judokrante z Górą Czarownic, na której znajduje się ponad 100 drewnianych rzeźb. Wypoczynek nad morzem. Powrót do hotelu, obiadokolacja nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Połągi, zwiedzanie przepięknego pałacu Tyszkiewiczów, w którym mieści się Muzeum Bursztynu, spacer ogrodem botanicznym otaczającym pałac. Czas wolny nad morzem. Wyjazd w kierunku Rygi. Na trasie zwiedzanie góry krzyży w Szawlach. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Rygi.

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi, m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Po południu zaokrętowanie na promie. Obiadokolacja na promie „all inclusive” (bogaty bufet + piwo i wino bez limitu). 17:30 wypłynięcie do Sztokholmu.  

Dzień 5

Śniadanie na promie (bufet). 10:30 Zaokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie Sztokholmu, m.in: punkt widokowy Fjallgatan z przepiękną panoramą, autokarowy objazd miasta, Stare Miasto, Ratusz Sztokholmski, Muzeum Vasa. Obiadokolacja na promie „all inclusive” (bogaty bufet + piwo i wino bez limitu) . 18:30 – wypłynięcie promu do Turku.

Dzień 6

Śniadanie na promie (bufet). Wczesne wyokrętowanie w Turku. Spacer z pilotem po mieście. Przejazd do Helsinek, zwiedzanie miasta: przejazd do Soboru Uspieńskiego i zwiedzanie świątyni, przejazd do Kanavaterminaali, przejście do przystanku tramwaju morskiego, przepłynięcie na Suomenlinnę (ok.15minut) gdzie znajduje się największa na Bałtyku twierdza obronna, piesze zwiedzanie wyspy. Powrót do miasta, przerwa na spacer po Kauppatori (zakup pamiątek). Następnie zwiedzanie miasta m.in: plac Senacki z katedrą luterańską, kościół w skale. Obiadokolacja na promie „all inclusive” (bogaty bufet + piwo i wino bez limitu) . Wypłynięcie z Helsinek do Tallina, nocleg na promie.

Dzień 7

Śniadanie na promie (bufet). Wyokrętowanie,  zwiedzanie Tallina m.in: zwiedzanie górnego miasta: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Po południu przejazd na obiadokolację i nocleg do Rygi.

Dzień 8

Śniadanie. Przyjazd do Rundale miejscowości, w której znajduje się wspaniały pałac barokowy porównywany do Wersalu. Spacer z pilotem po francuskim ogrodzie oraz zwiedzanie wnętrz pałacu. Ok. południa wyjazd na Litwę. Przejazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich.  Przejazd do Wilna na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie wileńskiej starówki: początek przy Ostrej Bramie, Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński, plac Katedralny, kościół Św.Anny i Bernardynów, najpiękniejszy kościół Piotra i Pawła, cmentarz sławnych Polaków na Rossie. Po południu wyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości w godzinach wieczornych i nocnych.

 

UWAGI:
 • Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 500 zł
CENA ZAWIERA:
 • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja) lub w przypadku małej ilości chętnych busem (DVD, klimatyzacja)
 • 5 noclegów w hotelach *** (2 w Kłajpedzie, 2 w Rydze, 1 w Wilnie) w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • 3 noclegi na promach w kabinie 4 os klasy B ( z łazienką i wc, bez okna) Ryga-Sztokhom-Turku/Helsinki-Tallin
 • wyżywienie: 8 śniadań(bufet)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie AXA KL, NNW i BP
 • prom: Kłajpeda - Mierzeja Kurońska - Kłajpeda
 • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 13.05.2018
CENA NIE ZAWIERA
 • Pakiet realizacji programu: 8 obiadokolacji (w tym 3 w formie bufetu na promie), bilety wstępu,  opłaty rezerwacyjne, zestaw Tour Guide oraz usługi lokalnych przewodników 200 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)
 • Dopłata do kabiny 2-os.: 400 zł./os.
WAŻNE INFORMACJE:    
Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego
DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.