Ryga-Sztokholm-Turku-Helsinki-Tallin 6 dni

 • IMG_6247
 • IMG_6132
 • IMG_6654
 • IMG_6430

 

Ryga-Sztokholm-Turku-Helsinki-Tallin 6 dni
 
Trasa przejazdu:

Szawle - Ryga - Sztokholm - Turku - Helsinki - Tallin - Ryga - Rundale

Transport: Autokar, Wyjazdy: z Gdańska, z Elbląga, z Olsztyna, z Warszawy, z Łomży, z Białegostoku, z Augustowa, z Suwałk, z Krakowa,  z Rzeszowa, z Poznania, z Wrocławia, z Łodzi
Nasza opinia: Nowość!!! Wycieczka łącząca wyjazd autokarem i przeprawy promamiPodczas objazdu Krajów Bałtyckich zwiedzą Państwo 4 stolice: Rygę, Sztokholm, Tallin, Helsinki. Dzięki nocnym przeprawom promami nie tracimy czasu na przejazdy. Podczas rejsów oferujemy kolacje w formie "bufetu all inclusive".
Rodzaj oferty: wycieczka objazdowa, wycieczka sześciodniowa, city tour, stolice, długi weekend, Bałtyckim Szlakiem
Wyżywienie: Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel *** + Prom
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1

Wyjazd grupy według rozkładu jazdy. Przejazd na Litwę, zwiedzanie Góry Krzyży w Szawlach - miejsca, w którym na owianym podaniami i legendami wzgórzu ludzie ustawili ogromną ilość przyniesionych przez siebie krzyży. Przejazd do Rygi na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Najpiękniejsza secesja. Obiadokolacja. Zaokrętowanie na promie. 17:30 wypłynięcie do Sztokholmu. Nocleg na promie.

Dzień 3

Śniadanie na promie (bufet). 10:30 Zaokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie Sztokholmu, m.in: punkt widokowy Fjallgatan z przepiękną panoramą, autokarowy objazd miasta, Gamla stan - stare miasto Sztokholmu położone na czterech wyspach, Ratusz Sztokholmski (z zewnątrz), Muzeum Vasa (wnętrza). Obiadokolacja na promie „all inclusive” (bogaty bufet + piwo i wino bez limitu) . 18:30 – wypłynięcie promu do Turku. Nocleg na promie.

Dzień 4

Śniadanie na promie (bufet). Wczesne wyokrętowanie w Turku. Spacer z pilotem po Turku - najstarszym fińskim mieście, które niegdyś było stolicą kraju. Przejazd do Helsinek, zwiedzanie miasta: przejazd do Soboru Uspieńskiego i zwiedzanie świątyni, przejazd do Kanavaterminaali, przejście do przystanku tramwaju morskiego, przepłynięcie na Suomenlinnę (ok.15minut) gdzie znajduje się największa na Bałtyku twierdza obronna, piesze zwiedzanie wyspy. Powrót do miasta, przerwa na spacer po Kauppatori (zakup pamiątek). Następnie zwiedzanie miasta m.in: plac Senacki z katedrą luterańską, kościół w skale. Obiadokolacja na promie „all inclusive” (bogaty bufet + piwo i wino bez limitu) . 18:30- wypłynięcie z Helsinek do Tallina. Nocleg na promie.

Dzień 5

Śniadanie.  Zwiedzanie Tallina m.in: Zwiedzanie górnego miasta: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Po południu przejazd do Rygi, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Rundale, miejscowości w której znajduje się wspaniały pałac barokowy porównywany do Wersalu. Spacer z pilotem po francuskim ogrodzie oraz zwiedzanie wnętrz pałacu. Po południu wyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości w godzinach wieczornych i nocnych.

 

 

UWAGI:
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju/kabiny 1-os.: 1350 zł
 • Dopłata do kabiny 2-os.: 350 zł./os.
 • Dopłata do kabiny 3-os. 150 zł.os.
 • Przy wykupieniu miejsca w kabinie 4-osobowej, jeżeli po zakończeniu sprzedaży nie będzie pełnego obłożenia w kabinie następuje obligatoryjna dopłata do kabiny 2-os.,3-os.
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 25 osób 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.
CENA ZAWIERA:
 • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja) lub w przypadku małej ilości chętnych busem (DVD, klimatyzacja)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL (20 000 EUR), NNW i bagaż
 • 2 noclegi w w hotelach (2 x Ryga***) pokoje 2 osobowe
 • 3 noclegi na promach: miejsce w kabinie 4 os klasy B ( z łazienką i wc, bez okna)
 • wyżywienie: 5 śniadań (bufet)
CENA NIE ZAWIERA
 • podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; 5 obiadokolacji serwowanych w hotelach, na promach lub na mieście; bilety wstępu: Muzeum Vasa, tramwaj wodny na Suomenlinę, Pałac w Rundale - cena pakietu 150 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)
WAŻNE INFORMACJE:    
 
 
DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.