Error: JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62

Troki (Trakai)

trokiTroki założono pomiędzy czterema jeziorami. Na wyspie na największym z nich, czyli na jeziorze Galvė, stoi zamek zbudowany w połowie XIV w. przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta. To największy i najlepiej odrestaurowany zamek na Litwie.

Troki są popularnym miejscem wypoczynku. Można tu nie tylko zwiedzić zamek, ale i wykąpać się, popływać łódką bądź jachtem.

W pobliżu znajdują się Stare Troki (Senieji Trakai) – właśnie tam ok. 1321 roku księżę Giedymin przeniósł swój dwór z Kiernowa. Przypuszcza się też, że to właśnie w Starych Trokach urodził się wielki książę litewski Witold.

Po drodze do Trok można obejrzeć dwory w Landwarowie (Lentvaris) i w Wace Trockiej (Trakų Vokė), których parki zaprojektował znany francuski archiktekt krajobrazu Eduard André. Zabudowania dworskie w Landwarowie należą do najpiękniejszych i najlepiej zachowanych na Litwie.

 

POLECAMY NASZE WYCIECZKI (kliknij zdjęcie aby otworzyć ofertę)
Bałtycka przygoda 9 dni

Tallin
Opis wycieczki
Wycieczka, objazdowa po Krajach Bałtyckich, podczas której zobaczą Państwo aż 5 stolic: Rygę, Sztokholm, Helsinki, Tallin, Wilno. Dużą atrakcją są rejsy promem, podczas których odbędzie się kolacja w formie "bufetu all inclusive".   

Kaziuki w Wilnie 3dni

Troki
Opis wycieczki

Kaziuki to święto Wilna, największe tego typu wydarzenie na Litwie i jednocześnie najstarszy jarmark w tej części Europy. To również symboliczne pożegnaniem z zimą. Ich tradycja sięga XVII wieku. Zapraszamy na wycieczkę do Wilna podczas tego niesamowitego wydażenia.

Hotel Grata*** 15 min. od starówki.

Basen i sauna w cenie!

 

Wycieczka do Wilna z całej Polski 3dni

Troki
Opie wycieczki

Polecamy Państwu wycieczkę na 3 dni Kowno-Wilno-Troki, która w latach poprzednich była potwierdzona w 100% terminów. Jest to najkrótsza wycieczka, na którą wystarczy wziąć tylko jeden dzień urlopu. Podczas pobytu na Litwie poznamy najciekawsze zabytki miast, zjemy trochę litewskich potraw (cepeliny, bliny, chłodnik, kwas), poznamy kulturę karaimów w Trokach i spróbujemy ich kuchni a w szczególności specjalności KIBINÓW.

 

Wycieczka na Litwę z całej Polski 4 dni

Litwa
Opis wycieczki

Zapraszamy na tak zwany litewski klasyk. Podczas czterech dni zobaczycie Państwo najpopularniejsze miejsca na Litwie. Kowno - najbardziej litewskie miast, Wilno - urocza stolica, Troki z zamkiem na wyspie oraz Druskienniki - kurort z niezwykłą bazą rekreacyjną.