Fakultatywne wycieczki po Wilnie

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy specjalne programy dla osób chcących poznać Wilno inaczej. Tylko u nas, podczas każdej wycieczki do Wilna, możecie Państwo wykupić wycieczkę fakultatywną. Proponujemy różne programy rozrywkowe, romantyczne, poznawcze. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje:

"PIWNY SZLAK WILNA"

 "NOC Z WILEŃSKIMI UPIORAMI"

 "PANORAMY WILNA"

 "WSZYSCY ŚWIĘCI WILNA"

"PIWNY SZLAK WILNA"

Piwo dla każdego Litwina to niezbedny napój, który od dawien dawna zwany jest „płynnym chlebem”. Ten trunek zostawił swój ślad w twórczosci ludowej, więc warto wiedzieć jak nasi przodkowie cenili owy napój. Piwo ma taką specifikę, iż ochłodzi nas w gorące dni i rozgrzeje w zimowe wieczory. Przy kuflu piwa odbywają się szumne dyskusje, biesiadnicy są bardzej szczerzy w rozmowie. Podczas wycieczki zwiedzimy różne bary, spróbujemy różnych gatunków piwa. Zwiedzimy mały zakład wyrobu piwa. Usłyszymy od fachowców w jaki sposob ten trunek został przygotowany. ,,Piwny szlak Wilna” – piękny poczatek pieknego wieczoru.

Czas trwania: 3 godziny

Wycieczka organizowana jest w grupach od 10 do 30 osób

Zobacz wycieczkę podczas której możesz wziąć udział w "Piwny Szlak Wilna" - kliknij: wycieczka do Wilna z Warszawy

 

"NOC Z WILEŃSKIMI UPIORAMI"

Czy wiecie, że wśród wąskich uliczek i majestatycznych gmachów Wilna są wesołe, romantyczne a czasami i zdradliwe upiory? Podczas nocnej przechadzki po wąskich uliczkach starówki wrócimy do zapomnianych legend z dawnych lat. Spotkacie się z tajemniczym, a nawet mistycznym miastem, które posiada ciekawe i wzruszające historie, o których jest mowa w kronikach Wilna.

Czas trwania: 2 godziny

Wycieczka organizowana jest w grupach od 10 do 30 osób

"PANORAMY WILNA"

Jeżeli Rzym zwany jest miastem na 7 wzgórzach, to Wilno także możemy śmiało nazwać miastem między 7 wzgórzami. Każde wzgórze jest bogate w legendy i opowiadania. Panorama Wilna zdumiewała przybyszów od dawien dawna. Co możemy obejrzeć dzisiaj? Swoją tajemnicę ujawni wzgórze Ozas. Nie wystarczy palców u ręki, aby zliczyć wierze światyn. Popijajac herbatę, będziemy rozkoszowali sie widokami miasta, które też oglądali panowie średniowiecza w Krzywym zamku. Wszystko to i wiele innych ciekawych rzeczy obejrzymy podczas wycieczki, która trwa 2 godziny

Czas trwania: 2 godziny

Wycieczka organizowana jest busem w grupach do 19 osób

"WSZYSCY ŚWIĘCI WILNA"

Król Kazimierz, mieszkający w Wilnie, był pierwszym ale nie ostatnim litewskim świetym. Tu budową kościoła Bernardynskiego zajmował się Marian z Jeziorka, kazania prawił święty Andzej Bobola, kościelną unię głosił święty Józef Kuncewicz, objawienia doznała siostra Faustyna, która także została nazwana najsłynniejszym mistykiem wieku. O nich i o wielu innych świętych, będziemy opowiadać podczas wycieczki.

Czas trwania: 3 godziny

Wycieczka organizowana jest w grupach od 10 do 30 osób